Home » Archives for Nderim Lushi
CIA

Denoncim publik mbi sulmet ndaj website-eve

Javën e fundit, dy nga faqet e mia, peticion.al dhe kukespost.com, u sulmuan. Sulmet kibernitike i dëmtuan pjesërisht ose plotësisht faqet, siç është rasti i kukespost.com, e cila ishte fshirë pothuajse e tëra. Faqet i rikuperuan vetëm përmes backup dhe tani janë fuksionale. Në fakt diçka e tillë është rutinë me faqet, edhe pse mirëmbahen në…

Ngushëllimet e mia gjithë shqiptarëve në këtë 28 nëntor – Sabri Lushi

Ngushëllimet e mia gjithë shqiptarëve në këtë 28 nëntor. Kjo ditë simbolizon rënien e kombit shqiptar. 110 vite më parë, armiqtë tanë perëndimorë në bashkëpunim me spiunë dhe agjentë shqiptarë e shitën të ardhmen tonë dhe i ndanë njerëzit tanë në pesë apo gjashtë shtete. Shqiptarët dikur ishin komb i fuqishëm – kryevezirë të Perandorisë…

Grabitësit britanikë dhe amerikanë të mbahen nën kontroll në Shqipëri

Shqipëria së shpejti do të kapi numrin e 400 HEC-ve, të cilët përbëjnë grabitjen më të madhe që amerikanët dhe britanikët kanë bërë ndonjëherë në Shqipëri. HEC-et, përveç grabitjes së pastër amerikane, do të bllokojnë rreth 30% të territorit të RSH-së nga impakti direkt, dhe ai indirekt, kjo përmes shpalljes si zona të mbrojtura të…

Terrori britanik në Shqipëri dhe grabitja e arit shqiptar

Së fundmi facebook ka shpërndarë një shkrim dhe disa dokumente të rreme, të cilat akuzojnë Britaninë e Madhe si grabitësit e arit shqiptar, një grabitje e vetëshpallur e ngjashme me grabitjet e vetëshpallura të spiunëve britanikë, Ahmet Zogu dhe Ilir Meta. Në media është komentuar gjerësisht si grabitje angleze, ose është lënë të nënkuptohet si…

Nisma për dëbimin e Leka Zogu II

Leka Zogu II është nipi i ish mbretit të vetëshpallur, Ahmet Zogu. Ahmet Zogu ka lënë gjurmë dhe histori në Shqipëri, edhe pse realisht nuk ka lënë asnjë intervistë me zë dhe figurë, por ato i la me pushkë të pabesë dhe me grabitje. Ahmet Zogu masakroi dhe pushkatoi pa gjyq mijëra e mijëra shqiptarë;…

Një barbare tek Fevziu – Yuri Kim

Po navigoja në facebook për të ngjitur një link të një shkrimi të platformës sociale https://albchat.al/, dhe papritur hasa në një njoftim të gazetarit të regjimit, Bledi Fevziu, ku njoftohej: “Sot, 21:00 Ambasadorja Amerikane ne Tirane Yuri Kim ne nje interviste ne OPINION. Financimet ruse, Irani, lufta ne Ukraine, SPAK, Inceneratoret, Amnistia Fiskale, takimet me Ilir…

Protestat me në krye dy xhelatë të konsumuar të CIA-s – tallje ekstreme e Amerikës me shqiptarët

Të votosh PD-në, Partinë e Sigurimit të Shtetit të themeluar dhe të udhëhequr nga mercenarët dhe xhelatët e CIA-s justifikohet me injorancën dhe errësirën e përgjithshme që ka mbuluar shqiptarët, justifikohet me faktin që jemi koloni britaniko-amerikane, por të protestosh pas një xhelati të konsumuar të CIA-s, siç është Berisha, është indikator që intelektualët në…

12345

Subscribe to Newsletter and
get a discount!

Subscribe and get exclusive offer!

No SAPM! We not share your email to any 3rd part companies!

Thank You for Subscription!